ZEBRANIE – wystawa zbiorowa – 8 kwietnia 2017

Ogromna część domów na Zaciszu być może jest nawiedzona. W powietrzu wyczuć tutaj można paranormalną substancję, która spowija urokliwe poniemieckie wille i drzewa tajemniczego, wiekowego parku Szczytnickiego. Stare gmachy nie przypominają już dawnych, wspaniałych budowli, którymi niegdyś były. Ich piwnice i poddasza kryją w sobie tajemnice rozgrywających się tu kiedyś wydarzeń.

Zapada zmrok. W ponad stuletniej willi przy Kochanowskiego 21 rozpoczyna się niezwykła noc. Moce z nawiedzonych domów Zacisza mają tu dzisiaj zebranie. Zaniedbana elewacja domu ożywa. Leciwe podłogi zaczynają złowrogi koncert skrzypień, drapań i szmerów. Bardziej niż zazwyczaj wyczuwa się historię. Pokolenia, które zaludniały dzielnicę, zdają się przyjmować zaproszenie na wystawę zorganizowaną na ich cześć. Ci, którzy odeszli mają szansę spotkać się z żywymi w piwnicy Wykwitu. Na tę parę godzin Wykwit stanie się bramą do innych wymiarów.

Artyści biorący udział w wystawie: Krzysztof Bryła, Agnieszka Ozimek, Iwona Bandzarewicz, Marek Rybicki, Paraperformance, Janusz Czyżewicz, Bartłomiej Radosz

Kurator wystawy: Krzysztof Rubach
Oprawa graficzna: Mateusz Sidor

Wydarzenie na FB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *