UWAGA! WYKWIT WARSTWY BWA – 14 lipca 2017

W ramach 5 Biennale OUT OF STH Zajęcie zapraszamy na „Warstwowe” działanie performatywne zespołu BWA Wrocław w Wykwicie, w willi przy ul. Jana Kochanowskiego 21.

Wernisaże, wernisaże. Jedni uwielbiają, drudzy unikają. A gdyby wernisażową konwencję połączyć z teorią przegięcia? Sami jesteśmy ciekawi skutków.

Warstwy to eksperyment site-specyfic realizowany przez Adama Martyniaka, Michała Mejnartowicza i Karolinę Włodek w ramach Wykwitu, patainstytucji sztuki działającej na wrocławskim Zaciszu od 2015 r. Reagując z kontekstem i architektoniczną tkanką zamieszkiwanej przez siebie i innych artystów willi przy ul. Jana Kochanowskiego 21 we Wrocławiu artyści realizują kolejne „warstwy” willi, wpisując się w założenia estetyki relacyjnej i nawiązując do zasad ruchu open-source. W oparciu o warstwowy potencjał architektury zapisany w murach poniemieckiego domu i labiryncie powojennych prowizorycznych nadbudowań, twórcy definiują warstwy jako interwencje w procesy zmieniające relacje społeczne, ekonomiczne, sytuacyjne i towarzyskie miejsca.

Wydarzenie na FB

Dokumentacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *